00:41:00

CZEMU INNI MAJĄ LEPIEJ...

Często rozmawiając z ludźmi słyszymy, a ten ma szczęście, bądź inne podobne stwierdzenia. Ludzie porównując swoje życie do innych, skupiają się na własnych niedostatkach i na dobrobycie innych, ale nie patrzą obiektywnie.

Zazwyczaj za dobrobytem kogoś stoi jego postawa, ciężka praca, poświecenie, również "schowanie własnej dumy", a nie rodzice z wypchanym portfelem.


Zamiast zazdrościć, iż ktoś ma lepiej od nas, zastanówmy się dlaczego on jest tam, a ja tu,

chociaż mamy tyle samo lat, mieliśmy te same możliwości itp. Może ta osoba bardziej się starała, była bardziej konsekwentna, nie poddawała się od razu, ciężko pracowała na tym co teraz ma-a to wszystko sprawdza się do jednego. Trzeba mieć plan na życie, określony cel jeden, bądź kilka.

Nic nie zrobimy, jak nie będziemy mieć celu. Ja nie mówię tym, aby mieć plan życia na kartce rozpisany co do dnia, ale aby coś zrobić  i się rozwijać trzeba mieć cel.


Usiądź sobie teraz wygodnie i pomyśl jak byś mógł zmienić swoje życie...czego ci brakuje.
Brakuje ci pracy? Nie masz co wpisać specjalnego w CV? Trudno, nie myśl o tym, że nic nie umiesz- to Ci nic nie pomoże. Twoim celem jest znalezienie pracy-szukanie pracy to też praca- wymaga wysiłku i zaangażowania. Jeśli bardzo się postarasz znajdziesz pracę, na pewno nie będzie to praca marzeń (porzuć marzenia na chwilę ), ale będziesz miał zajęcie i pieniądze, które pozwolą Ci na np. pójście na kurs języka czy jaki kolwiek, który ci pomoże znaleźć np. za rok lepszą pracę.


Brakuje ci pewności siebie, bo nie czujesz się dobrze ze swoim wyglądem?

Nie potrzebujesz nic więcej jak para butów sportowych i wygodny strój, wyjdź i pobiegaj, lub poskacz w domu :), od razu lepiej się poczujesz:). Jeśli teraz czytasz ten wpis, a  masz w zapasie godzinę czasu , a w szafie ubranie sportowe, przerwij czytanie i idź ćwiczyć, gwarantuję, iż za chwilę poczujesz przypływ endorfin i będziesz miał lepszy dzień,. Po pierwsze stracisz kalorie, a po drugie już będziesz mógł powiedzieć; " W końcu to zrobiłem/am ", a nie "Zacznę od jutra".

Jeśli twoja pewność siebie obniżona jest wyglądem, nie czekaj, nie użalaj się na sobą, na świecie nikt nie wygląda tak samo, są ludzie różni, nie jesteś wyjątkowy, iż pojmujesz się jako mniej atrakcyjnego. zaakceptuj wygląd, zacznij dbać o siebie i będzie dobrze!


A może czujesz, iż nikt nie rozumie? Nie martw się, każdy tak ma.  Ważne, aby umiał pojąć, iż ludzie mają różne perspektywy patrzenia, różne potrzeby, inne sposoby na rozwiązywanie problemów, nie zawsze znajdziesz zrozumienie. Potrzeba wielu lat, aby znaleźć przyjaciół, którzy będą wsparciem.
Bądź cierpliwy w tym co robisz, pamiętaj zmiana życie z pucybuta do milionera 

w ciągu miesiąca jest tylko w filmach, aby coś osiągnąć sukces w życiu potrzeba wielu lat. Zacznij już teraz, czytaj nasz blog, nie czekaj- bo może być za póżno, pisząc to przypomniała mi się jedna piosenka...oto link :)

https://www.youtube.com/watch?v=bek1y2uiQGA

Paulina :)


www.szczesliwemacierzynstwo.blogspot.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Pokieruj sobą! , Blogger