01:59:00

INNI LUDZIE W TWOIM ŻYCIU

Arystoteles powiedział, iż "Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych".
Jak wy myślicie, czy miał na myśli czysty egoizm, czy życie zgodnie ze swoimi przekonaniami i planami. Czy w ogóle możliwe jest żyć dla siebie, kiedy do około są nasi bliscy, przyjaciele jak i ci mniej przyjaźni ludzie. 


Bardzo ciężko jest zachować siebie. Jesteśmy uzależnieni od innych, w pracy, w szkole, w domu- musimy się dostosować-żeby był społeczni jak i żeby nie zwariować. 


Musielibyśmy uciec gdzieś i żyć samemu, co nie którzy robią. Jeśli zaś nie mamy, aż tak silnej potrzeby od izolowania się od innych, mamy za to wpływ z kim będziemy spędzać nas czas wolny. Specjalnie podkreśliłam, iż czas wolny, bo w pracy mamy regulamin i musimy sie dostosowywać, to jest nasz obowiązek. Mamy jednak jeszcze czas po pracy, gdzie mamy wybór z kim chcemy do spędzić.

Czy masz czasami wrażenie, iż robisz coś z przymusu lub z grzeczności, a wcale nie musisz tego robić?


Czy masz problem z odmówienie spotkania i szukasz tysiąca sposobów, aby go odwołać?


Jesteś dorosłą osobą, nie masz obowiązku spotykania się z kimkolwiek! Bądź wobec siebie uczciwy i powiedz "Nie", jeśli nie chcesz się z kimś widzieć. I nie mówię, iż odizolować się od innych, tylko o zaprzestaniu "zmuszania się ". Potem na spotkaniu myślisz, kiedy i jak się ewakuować.


Jeśli ciągle podtrzymujesz bezowocne znajomości zerwij je, po co udawać, iż chcesz się z kimś przyjaźni, byle by go mieć na liście Facebooka? :)


Nie masz ochoty na kolejne spotkanie rodzinne, ale boisz się urazić babcie/mamę/tatę itp. , odmów raz w sposób kulturalny. Jeśli jesteś osobą samodzielną, pracujesz, utrzymujesz się, starasz się pomagać najbliższym, masz też prawo do własnego zdania i odmowy,jeśli nikogo nie krzywdzisz.


Nie musisz za każdym razem odbierać telefonu, jak ktoś dzwoni. Ile czasu tracimy na bezowocne rozmowy w ciągu tygodnia?


Moim znajomi doskonale wiedzą, jak i rodzina, iż ja nie odbieram telefonu dość często, jak np jestem z dziećmi. Odebranie telefonu zabiera mi czas, kiedy ktoś nie dzwoni w konkretnej sprawie. Wole ten czas poświecić dzieciom lub spotkać się gdzieś w parku i pogadać.


Czasami widząc, iż dzwoni ktoś kto lubi dużo mówić i ciężko jest zakończyć rozmowę, po po prostu wysyłam SMS, iż jak coś pilnego,żeby napisał. Zazwyczaj jest to nic pilnego, tylko telefon, żeby pogadać o wszystkim.


Pamiętacie przysłowie "Kto z kim przystaje, takim się staje", to nie dotyczy wyłącznie dzieci i nastolatków, ale nas samych. Jeśli będziemy dobrze dobierać znajomych więcej zyskamy. Czego dowiemy się od osoby , która ciągle narzeka, niczym się nie interesuję i brakuje jej inteligencji?


Pamiętajmy, życie jest tylko jedno, szkoda jest  tracić na marnowanie własnego czasu. Usiądż wygodnie i zastanów się z kim spotykania  sprawiają  ci naprawdę przyjemność.

Paulina :)


www.szczesliwemacierzynstwo.blogspot.com 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Pokieruj sobą! , Blogger