07:18:00

KONTROLUJ SWOJE FINANSE

Kasa w życiu jest potrzebna, i tyle. Nie znam człowieka, który by jej nie chciał mieć więcej i narzekał, iż  ma jej za dużo.

Co zrobić, aby nie tracić pieniędzy? Zacznij kontrolować swoje zakupy.

Ja bardzo często nie korzystam z karty, ale z gotówki. Dlaczego? Mam wgląd do realnego wydania pieniędzy, gdyż mam je w ręce- są realne, a nie cyferkami na koncie. Po za tym jak wiem, iż mam określoną sumę przy sobie, nie mogę pozwolić sobie na "ekstra" potrzebną rzecz, oczywiście z promocji:)

Jeśli trafi się sytuacja, iż mam przy sobie kartę, to kilka krotonie przemyślę nad kupnem czegoś. Wracam do domu i zastanawiam się czy rzeczywiście się przyda. Nie dajmy się omamić, iż ta "rzecz" jest ostatnią z wystawy...Na pewno ją znajdziesz na www.alegro.pl czy www.alliexpress.pl lub w innym sklepie, tylko musisz się uzbroić w cierpliwość...Pomyśl, twoje życie nie potrzebuje tej rzeczy, tylko jest to twoja zachcianka...Nie pragnienie, tylko zachcianka-kaprys- jak u dziecka kaprys na watę cukrową :). Odmów sobie, też będziesz się dobrze czuł - zaoszczędzone pieniądze też mogą dać satysfakcję, jak zakup przedmiotu- tylko musisz być cierpliwy.

Zakup książek- książka prawdziwa przyjemność...ahhh....ale czy potrzebujesz własnej? Wokół pełno księgarni oferujących tanie książki, ale też są biblioteki, znajomi. Owszem ja mam kilka pozycji, do których wracam kilka razy w roku, lub lubię do nich zajrzeć i przeczytać kilka stron, ale nie kupuje nowych książek, czekam, aż pojawią się wśród znajomych i w bibliotece. Kolejne zaoszczędzone pieniądze...A ty ile masz książek, które dawno kupione w "dobrej cenie", leżą i czekają, aż zajdziesz czas?

Jedzenie...ile jedzenia wyrzucasz w tygodniu , bo już minął termin? Kupujesz kolejno puszkę kukurydzy itp., a już dwie leżą w szafce? Miej mało w lodówce...nie umrzesz z głodu...sklepy są wszędzie, nie kupuj na zapas, bo w promocji, a potem wyrzucasz...sama strata jedzenia i twoich pieniędzy. Zrób listę zakupów i idź do sklepu, rób małe zakupy. Łatwiej będzie Ci kontrolować, co masz i zachować porządek.

Kosmetyk- kupuj jak się kończą. Nie gromadź kilku mydeł, kilka tuszy, pudrów. Zużyj i kup nowe. Będzie porządek w łazience :)

Nie marnuj wody, zakręcaj ją, bierz krótki prysznic. Wyłączaj prąd w nocy, gaś na bieżące światło.

Jeśli masz możliwość jedź na wakacje w okresach, kiedy nie ma wakacji. Jesteś w stanie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy w niskim sezonie wakacyjnym.


Jeśli masz długi, spłacaj je w pierwszej kolejności, najważniejsze, aby byś był wolny.

Chodź do kina, w dni "tanich biletów"- www.heliosnh.pl - ma tani poniedziałki. Poszukaj, może znajdziesz jakiś ciekawy film na dziś.

Staraj się jeść w domu- wszelkie jedzenie na mieście jest kosztowne- no prócz barów mlecznych ;).

Nie kupuj super prezentów znajomym, ich dzieciom, aby się pokazać. Kup to na co Cię stać.

Nie żyj ponad stan, kiedyś wszystkie długi wrócą, a ty nie będziesz miał gdzie uciekać, zadbaj o to, już dziś.

Zacznij kontrolować swoje życie, zacznij kontrolować swoje wydatki. Nie jest ważne, ile zarabiasz, tylko ile wydajesz.


Jest blog, geniusza w oszczędzaniu - www.jakoszczedzacpieniadze.pl - dużo wskazówek.Paulina
www.szczesliwemacierzynstwo.blogspot.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Pokieruj sobą! , Blogger